Senior Pastor

Dr. David Swanson
Senior Pastor

Grace Whitlow
Executive Assistant to the Senior Pastor, x1451

Support

Dale van Gelder
Chief Operating Officer

Tamara Muhlbach
Director of Human Resources, x1473

Trish Wilson
Membership Coordinator, x1471

Barbara Brown
Receptionist, x1495

Lori Needham
Director of Hospitality & Special Events, x1463

Glenda Morgan
Events Manager, x1272

Divya Kapoor
Support Analyst, x1493

 
 

Congregational Care

Rev. Becky Davis
Associate Pastor of Congregational Care

Tammas Smith
Director of Pastoral Care, x1455

Maddy Vilar
Assistant for Congregational Care, x1159

Mission & Evangelism

Dr. Case Thorp
Senior Associate Pastor of Evangelism & The Collaborative

Rev. Tanner Fox
Pastor of Mission, 20s & College Ministry

Alexa Rossi
Mission Specialist, x2203

Jen Kaiser
Coordinator, The Collaborative, x1412

Spence Pfliederer
Director of Compassion Corner, 407.383.8566

Jeff Guetzloe
Assistant for Evangelism, x1474

 
 

Family Life & Discipleship

Dr. Jack Peebles
Associate Pastor of Discipleship

Bret Allen
Minister of Family Life & Fellows Program

Shannon Basso
Director of Women’s Ministry, x1497

Cameron Hughes
Director of Connecting Ministry, x1186

Rachel Rich
Coordinator of Discipleship and Family Life, x1453

Student Ministry

Steve Eastwood
Director of Student Ministry, x2271

Chris Rossi
Ministry Coordinator, x2350

Emily Luker
High School Coordinator, x2352

Hayes Thielman
High School Coordinator, x2172

Frances Gray
Middle School Coordinator, x2352

Tyler Wilson
Middle School Coordinator, x2172

 
 

SHINE Children’s Ministry

Kim Allen
Director of Children’s Ministry, x2281

Taylor Boutelle
Children’s Ministry Coordinator, x2281

Finance

Tom Levesque
Director of Finance, x1479

Jenn Clarke
Staff Accountant, x1476

Debbi Cusick
Accounts Payable Specialist, x1478

Sherry Fostier
Finance Assistant, x1477

 
 

Creative Team

Paige Ragan
Director of Communications
& Creative Team

Carla Shehane
Administrative Assistant, x1485

Chris Beck
Communications Coordinator, x2151

Josh Luker
Broadcast Production Lead, x1431

Ibelis Bayles
Technical Producer, x 2201

Carlos Rivera
AV Technician, x1482

Donovan McCloskey
Digital Storyteller, x1284

Worship Arts

Steve Strite
Director of Traditional Worship, Organist, x1274

Josh Hammonds
Director of Genesis (Contemporary) Worship, x1481

Lisa Booth
Worship Arts Coordinator, x1462

 

 

Facilities, Special Services & Maintenance

Jessie McWhorter
Custodian

Garry Mosley
Custodian

Jessie Maddox
Custodian

Wayne Scott
Custodian

Dennis Creary
Custodian

Cesar Pineda
Maintenance Technician

Tony Rodriquez
Maintenance

Current Elders

Class of 2019
Joe Amos
Tom Eastwood
Chris Morgan
Billy Palmer
Dyann Van Dam
Trey Vick

Class of 2020
Barbara Clayton
Bob Francis
Jim Hardy (clerk)
Quino Martinez
Rick Pullum
Becky Wilson

Class of 2021
Robby Ball
Katie Witter
Darrell Carpenter, Sr.
Allen Peacock
Melody Lynch
Becky Wilson